none

Стартапи, які встановили Національний рекорд України – Ukrainian Startup Fund

Сьогодні для України інновації, стартапи, малий та середній бізнес (МСП) – це та надія, той рятівний круг, той наріжний камінь, та ставка на яку ставлять і перемагають (як показує досвід Південної Кореї та Ізраїлю). Ми це розуміли з командою ще до 24 лютого, починаючи збирати та організовувати Асоціацію стартапів, на основі комьюніті 111 стартапів, що пітчили на річниці Українського фонду стартапів (USF) https://lnkd.in/d8_yrsHr де встановили рекорд. Власне і команда сформувалася тоді, бо кожен з нас представляв там свій стартап.

24 лютого мене застало за формуванням установчих документів Асоціації… змушена була виїхати з під Києва, рятуючи з чоловіком дітей, у нас їх четверо, найменьшій тоді було 2 роки.
Березень-квітень… як і всі були в шоці..,
але вже мали перевагу, бо знаходились в безпеці, в Болгарії. Тож не зволікаючи почали допомагати: чоловік організував благодійний фонд «Добро» для допомоги українським біженцям, а я таки зібрала до кучі кілька стартаперів та таки зареєстрували юридично Українську Асоціацію стартапів. Потрібно було мати юридичну особу, щоб залучати підтримку партнерів та залучати фінансування.
Основні надбання з того часу:
1. Супер команда, яка не покладаючи рук, волонтерить і кожен робить все в силу свого досвіду. https://lnkd.in/dWqkJaFP А в українських стартапів, ще той досвід повірте!
2. Міжнародні партнери https://lnkd.in/djTEAADY , які підтримали нас у важкий час та продовжують це робити!
3. Комьюніті 100 стартапів, https://lnkd.in/d9zUC5C3 яке на разі вже понад 160 та невпинно росте. Спонукаючи нас до руху вперед!
4. Партнерські організації в Україні, це в більшості теж Громадські ініціативи та об’єднання: ГС “Український кластерний Аліянс”, ГО «Стратегія майбутнього», ГО «Цифрове майбутнє освіти” та багато інших. Хотілося б серед них бачити більше державних установ, але на разі лише МОН, департамент інновацій підтримує нас.

Завдяки цим надбанням ми змогли долучитися до створення таких важливих інструментів в рамках проекту “Підтримка українських МСП (Support of Ukrainian SMEs – SU4SMEs)”* як:
1. Створення платформи інноваційних проєктів https://lnkd.in/d65W8YMf
2. Створення професійного консалтингово відлілу https://lnkd.in/dwiE3g-j
3. Організація інноваційного інвестиційного форуму INVESTinUA https://lnkd.in/dMwbXKj4

Це те, що на разі вкрай необхідно для підтримки МСП, стартапів, інноваторів. Рухаємось далі…!

*в межах проєкту міжнародної співпраці ReACT4UA («Застосування та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі») за фінансування уряду Німеччини. Проєкт імплементується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH спільно з Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні

Інші новини